Circular en bikepacking pel Matarranya, La Tinença de Benifassà i Els Ports (dues etapes)
Viewed 520 times, downloaded 0 times
Trail photos
Itinerary description
Ruta circular en bikepacking pel Matarranya, la Tinença de Benifassà i els Ports de Beseit.
En dos dies, amb sortida i arribada a Beseit i pernoctant al càmping del Pantà d’Ulldecona, la ruta ens porta per alguns dels indrets més bonics dels molts que té la zona. Hem carregat l’imprescindible per passar una nit fora. Absolutament recomanable.
Podeu llegir la descripció de cada etapa aquí:
Matarranya, la Tinença i els Ports. Primer dia: Beseit - Pantà d'Ulldecona
Matarranya, la Tinença i els Ports. Segon dia: Pantà d'Ulldecona - Beseit
Altres sortides pel Matarranya i la Terra Alta
Pel Matarranya:
Menys de 30 km
.- De Massalió a Valldeltormo (10 km, no és circular) accés
.- De Queretes al Toll del Vidre (12 km, no és circular) accés
.- De Pena-roja de Tastavins al Pla de Tombadors (23 km, no és circular) accés
Entre 30 i 50 km
.- Calaceit - Queretes - Calaceit pel Calapatar i Sta Anna (35 km) accés
.- Torre del Compte - Valldeltormo - Vallderoures - Torre del Compte (38 km) accés
.- Vallderroures - Beseit - Toll del vidre - Arnes - Queretes (38 km) accés
.- Pena-roja - Torredarques - Serra de la Cogulla (Punta Camiseta, 1.205 mts) (41 km) accés
.- Beseit - Refugi Font Ferrera - Beseit (43 km) accés
.- Monroyo - Serra de Monegrell (Observatori) - Torredarques (45 km) accés
.- Sant Miquel d'Espinalvà i Tossal dels Tres Reis des de Beseit (47 km) accés
.- Masmut - Barranc d'Enferril - Estrets d'Escresola - Coll Roch - La Cogulla - Font de la Mançana - Camí Torredarques (47 km) accés
.- Pantà de Pena - Maragato - Coratxà - Creu de Llop - Pena-roja - Pantà de Pena (47 km) accés
.- Massalió - Torre Cremada - Los Santos - Barranc Fondo - Massalió (50 km) accés
Entre 51 i 60 km
.- Massalió - Calaceit - Arenys - Calaceit - Massalió (51 km) accés
.- Monroyo - Barranc de Torredarques - Pla Amelers - Mas Mataví - Campament Maqui - Monroyo (51 km) accés
.- Massalió - Vall de Pelegru - Taulons - Civan - Val del Pontet - Maella - Val Comuna - Cami Calaceit - Massalió (56 km) accés
.- Massalió - La Vall d'Alcanyís - Valljunquera - Barranc de Canals - La Fresneda - Valldeltormo - Massalió (56 km) accés
.- Massalió - Calaceit - Maella - Mas de la Roja - Las Talaias - Vall d'Alcanyís - Massalió (56,5 km) accés
.- Algars (Molí Vell) - Vallrovira - Arenys - Valldequeretes - Sta Anna (57 km) accés
.- Massalió - Valldeltormo - Matarranya - Calapatar - Valdecretas - Ermita de St Hipòlit - Calaceit (58 km) accés
.- Massalió - Valldeltormo - La Torre - Via Verda (Valljunquera) - Les Talaies - Massalió (59 km) accés
Més de 60 km
.- Massalió - Valldeltormo - La Torre - Los Santos - Queretes - Calaceit - Massalió (63 km) accés
.- Beseit - Pantà de Pena - Penya Roja - Coll de Tombadors - Beseit (64 km) accés
.- Beseit - Coll de Tombadors - Mas Blanc - Mas de les Faises - Arroyo de Los Prados - Pena-roja - Beseit (variant de l'anterior, 64 km) accés
.- Camí natural del Matarranya - Algars: Beseit - Nonasp per l'Algars (70 km) accés
.- Camí natural del Matarranya - Algars: Nonasp - Beseit pel Matarranya (71km) accés
.- Massalió - Lo Salt - Vallderroures - Camí Natural del Matarranya (74 km) accés
Pedals dels Ports: versió de 3 etapes, adaptada
.- Etapa 1: De Beseit a La Pobla de Benifassà (58 km) accés
.- Etapa 2: La Pobla - Caro (54 km) accés
.- Etapa 3: Caro - Arnes (40 km) accés
Circular en bikepacking pel Matarranya, La Tinença de Benifassà i Els Ports
.- Etapa 1: Beseit - Pena-roja - Coratxà - Ballestar - Pantà d'Ulldecona (66 km) accés
.- Etapa 2: Pantà d'Ulldecona - La Fou - Refugi Fontferrera - Coll de la Creu - Beseit (57 km) accés
Per la Terra Alta:
.- Caseres - Bot - Horta - Arnes - Caseres (59 km) accés
.- Caseres - Bot - Gandesa - Batea - Caseres (53,5 km) accés
En dos dies, amb sortida i arribada a Beseit i pernoctant al càmping del Pantà d’Ulldecona, la ruta ens porta per alguns dels indrets més bonics dels molts que té la zona. Hem carregat l’imprescindible per passar una nit fora. Absolutament recomanable.
Podeu llegir la descripció de cada etapa aquí:
Matarranya, la Tinença i els Ports. Primer dia: Beseit - Pantà d'Ulldecona
Matarranya, la Tinença i els Ports. Segon dia: Pantà d'Ulldecona - Beseit
Altres sortides pel Matarranya i la Terra Alta
Pel Matarranya:
Menys de 30 km
.- De Massalió a Valldeltormo (10 km, no és circular) accés
.- De Queretes al Toll del Vidre (12 km, no és circular) accés
.- De Pena-roja de Tastavins al Pla de Tombadors (23 km, no és circular) accés
Entre 30 i 50 km
.- Calaceit - Queretes - Calaceit pel Calapatar i Sta Anna (35 km) accés
.- Torre del Compte - Valldeltormo - Vallderoures - Torre del Compte (38 km) accés
.- Vallderroures - Beseit - Toll del vidre - Arnes - Queretes (38 km) accés
.- Pena-roja - Torredarques - Serra de la Cogulla (Punta Camiseta, 1.205 mts) (41 km) accés
.- Beseit - Refugi Font Ferrera - Beseit (43 km) accés
.- Monroyo - Serra de Monegrell (Observatori) - Torredarques (45 km) accés
.- Sant Miquel d'Espinalvà i Tossal dels Tres Reis des de Beseit (47 km) accés
.- Masmut - Barranc d'Enferril - Estrets d'Escresola - Coll Roch - La Cogulla - Font de la Mançana - Camí Torredarques (47 km) accés
.- Pantà de Pena - Maragato - Coratxà - Creu de Llop - Pena-roja - Pantà de Pena (47 km) accés
.- Massalió - Torre Cremada - Los Santos - Barranc Fondo - Massalió (50 km) accés
Entre 51 i 60 km
.- Massalió - Calaceit - Arenys - Calaceit - Massalió (51 km) accés
.- Monroyo - Barranc de Torredarques - Pla Amelers - Mas Mataví - Campament Maqui - Monroyo (51 km) accés
.- Massalió - Vall de Pelegru - Taulons - Civan - Val del Pontet - Maella - Val Comuna - Cami Calaceit - Massalió (56 km) accés
.- Massalió - La Vall d'Alcanyís - Valljunquera - Barranc de Canals - La Fresneda - Valldeltormo - Massalió (56 km) accés
.- Massalió - Calaceit - Maella - Mas de la Roja - Las Talaias - Vall d'Alcanyís - Massalió (56,5 km) accés
.- Algars (Molí Vell) - Vallrovira - Arenys - Valldequeretes - Sta Anna (57 km) accés
.- Massalió - Valldeltormo - Matarranya - Calapatar - Valdecretas - Ermita de St Hipòlit - Calaceit (58 km) accés
.- Massalió - Valldeltormo - La Torre - Via Verda (Valljunquera) - Les Talaies - Massalió (59 km) accés
Més de 60 km
.- Massalió - Valldeltormo - La Torre - Los Santos - Queretes - Calaceit - Massalió (63 km) accés
.- Beseit - Pantà de Pena - Penya Roja - Coll de Tombadors - Beseit (64 km) accés
.- Beseit - Coll de Tombadors - Mas Blanc - Mas de les Faises - Arroyo de Los Prados - Pena-roja - Beseit (variant de l'anterior, 64 km) accés
.- Camí natural del Matarranya - Algars: Beseit - Nonasp per l'Algars (70 km) accés
.- Camí natural del Matarranya - Algars: Nonasp - Beseit pel Matarranya (71km) accés
.- Massalió - Lo Salt - Vallderroures - Camí Natural del Matarranya (74 km) accés
Pedals dels Ports: versió de 3 etapes, adaptada
.- Etapa 1: De Beseit a La Pobla de Benifassà (58 km) accés
.- Etapa 2: La Pobla - Caro (54 km) accés
.- Etapa 3: Caro - Arnes (40 km) accés
Circular en bikepacking pel Matarranya, La Tinença de Benifassà i Els Ports
.- Etapa 1: Beseit - Pena-roja - Coratxà - Ballestar - Pantà d'Ulldecona (66 km) accés
.- Etapa 2: Pantà d'Ulldecona - La Fou - Refugi Fontferrera - Coll de la Creu - Beseit (57 km) accés
Per la Terra Alta:
.- Caseres - Bot - Horta - Arnes - Caseres (59 km) accés
.- Caseres - Bot - Gandesa - Batea - Caseres (53,5 km) accés
You can add a comment to this trail
Comments