CRB-16-Sa Riera - Sa Tuna pel camí de ronda
near Begur, Catalunya (España)
Viewed 298 times, downloaded 21 times
Trail photos
Itinerary description
52 TRAMS DE CAMÍ DE RONDA DE LA COSTA CATALANA DES DE LA FRONTERA FINS AL RIU SÈNIA, FETS PER LA FAMILIA 👨👩👧👧 BORRELL-BULLICH MAJORITÀRIAMENT ENTRE EL 25-2-2018 I EL 25-9-2021 (36 TRAMS A PEU I 16 EN BICICLETA).
Són trams en general curts, aptes per fer amb nens i per poder aprofitar la resta del dia amb altres activitats com banyar-se al mar o dinar a un restaurant. D'altra banda els punts de partida a vegades són pobles amb estació per facilitar l'arribada i retorn però també hi ha càmpings o centres de vacances on hem estat allotjats.
La longitud dels trams és molt variable entre 1 i 16km a peu i entre 5 i 45km en bicicleta, però podríem dir que la majoria de trams a peu estan al voltant dels 10km, perquè puguin fer-se sense problemes amb 2-3h de temps efectiu.
CRB-01 Portbou - Puig Cervera 👟
CRB-02 Portbou - Llançà 👟
CRB-03 Port de la Selva - Llançà 👟
CRB-04 Port de la Selva - Cap de Creus 👟
CRB-05 Cadaqués - Cap de Creus 👟
CRB-06 Cala Monjoi - Cadaqués 👟
CRB-07 Cala Monjoi - Port de Roses 👟
CRB-08 camping Amfora - Port de Roses 🚲
CRB-09 camping Amfora l'Escala 🚲
CRB-10 Cala Montgó l'Escala 👟
CRB-11 l'Estartit - Cala Montgó 👟
CRB-12 l'Estartit - Torroella de Montgrí 🚲
CRB-13 Platja del Racó - Torroella de Montgrí 🚲
CRB-14 Platja del Racó - Illa Roja 👟
CRB-15 Sa Riera - Illa Roja 👟
CRB-16 Sa Riera - Sa Tuna 👟
CRB-17 Sa Tuna - Aiguablava 👟
CRB-18 Llafranc - Aiguablava 👟
CRB-19 Platja Castell - Llafranc 👟
CRB-20 Platja Castell - Palamós 👟
CRB-21 Sant Pol - Palamós 👟
CRB-22 Sant Feliu - Sant Pol 👟
CRB-23 Cala dels Canyarets - Sant Feliu 👟
CRB-24 Giverola Ressort- Cala dels Canyarets 👟
CRB-25 Can Viles - Giverola Ressort 👟
CRB-26 Lloret de Mar - Can Viles 👟
CRB-27 Estació Blanes - Lloret 👟
CRB-28 Sant Pol - Estacio Blanes 🚲
CRB-29 Mataró - Sant Pol 🚲
CRB-30 Masnou - Mataró 🚲
CRB-31 BCN - Masnou 🚲
CRB-32 BCN - Castelldefels platja 🚲
CRB-33 Garraf - Castelldefels platja 👟
CRB-34 Garraf - Vallcarca 👟
CRB-35 Vallcarca - Sitges 👟
CRB-36 Sitges - Vilanova i La Geltrú 👟
CRB-37 Vilanova i la Geltrú - Segur Calafell 👟
CRB-38 Segur de Calafell - Comarruga 👟
CRB-39 Comarruga - Torredembarra 👟
CRB-40 Torredembarra - La Mora 👟
CRB-41 La Mora - Tarragona 👟
CRB-42 La Pineda - Tarragona 🚲
CRB-43 La Pineda - Salou 👟
CRB-44 Hospitalet de l'Infant - Salou 🚲
CRB-45 Hospitalet de l'Infant - illot del Torn 🚲
CRB-46 platja del Torn - Castell St. Jordi 👟
CRB-47 Port de l'Estany - Castell St. Jordi 👟
CRB-48 Camping l'Ametlla - Port de l'Estany 👟
CRB-49 Camping l'Ametlla - l'Ampolla 👟
CRB-50 la Cava - l'Ampolla 🚲
CRB-51 la Cava - La Ràpita 🚲
CRB-52 La Ràpita - riu Sènia 🚲
***
CRB-16-Sa Riera - Sa Tuna pel camí de ronda
Iniciem l'itinerari des de la platja de Sa Riera pel camí de ronda poc marcat que cal anar seguint de manera més o menys fàcil fins al Carrer de sa Nau Perduda d'Aiguafreda. Deixem aquest carrer i pugem per l'escala al carrer de Ses Negres que ens permet passar pel peu del Puig Rodó d'Aiguafreda i anirem cap al carrer del Cap sa Sal fins a l'entrada on baixarem per una altra escala fins a la Punta de s'Ullastre, on recuperem el camí de Ronda.
A partir d'aquí passem per la platja d'Aiguafreda i la platja de Sa Tuna on arriba el final de l'itinerari.
Són trams en general curts, aptes per fer amb nens i per poder aprofitar la resta del dia amb altres activitats com banyar-se al mar o dinar a un restaurant. D'altra banda els punts de partida a vegades són pobles amb estació per facilitar l'arribada i retorn però també hi ha càmpings o centres de vacances on hem estat allotjats.
La longitud dels trams és molt variable entre 1 i 16km a peu i entre 5 i 45km en bicicleta, però podríem dir que la majoria de trams a peu estan al voltant dels 10km, perquè puguin fer-se sense problemes amb 2-3h de temps efectiu.
CRB-01 Portbou - Puig Cervera 👟
CRB-02 Portbou - Llançà 👟
CRB-03 Port de la Selva - Llançà 👟
CRB-04 Port de la Selva - Cap de Creus 👟
CRB-05 Cadaqués - Cap de Creus 👟
CRB-06 Cala Monjoi - Cadaqués 👟
CRB-07 Cala Monjoi - Port de Roses 👟
CRB-08 camping Amfora - Port de Roses 🚲
CRB-09 camping Amfora l'Escala 🚲
CRB-10 Cala Montgó l'Escala 👟
CRB-11 l'Estartit - Cala Montgó 👟
CRB-12 l'Estartit - Torroella de Montgrí 🚲
CRB-13 Platja del Racó - Torroella de Montgrí 🚲
CRB-14 Platja del Racó - Illa Roja 👟
CRB-15 Sa Riera - Illa Roja 👟
CRB-16 Sa Riera - Sa Tuna 👟
CRB-17 Sa Tuna - Aiguablava 👟
CRB-18 Llafranc - Aiguablava 👟
CRB-19 Platja Castell - Llafranc 👟
CRB-20 Platja Castell - Palamós 👟
CRB-21 Sant Pol - Palamós 👟
CRB-22 Sant Feliu - Sant Pol 👟
CRB-23 Cala dels Canyarets - Sant Feliu 👟
CRB-24 Giverola Ressort- Cala dels Canyarets 👟
CRB-25 Can Viles - Giverola Ressort 👟
CRB-26 Lloret de Mar - Can Viles 👟
CRB-27 Estació Blanes - Lloret 👟
CRB-28 Sant Pol - Estacio Blanes 🚲
CRB-29 Mataró - Sant Pol 🚲
CRB-30 Masnou - Mataró 🚲
CRB-31 BCN - Masnou 🚲
CRB-32 BCN - Castelldefels platja 🚲
CRB-33 Garraf - Castelldefels platja 👟
CRB-34 Garraf - Vallcarca 👟
CRB-35 Vallcarca - Sitges 👟
CRB-36 Sitges - Vilanova i La Geltrú 👟
CRB-37 Vilanova i la Geltrú - Segur Calafell 👟
CRB-38 Segur de Calafell - Comarruga 👟
CRB-39 Comarruga - Torredembarra 👟
CRB-40 Torredembarra - La Mora 👟
CRB-41 La Mora - Tarragona 👟
CRB-42 La Pineda - Tarragona 🚲
CRB-43 La Pineda - Salou 👟
CRB-44 Hospitalet de l'Infant - Salou 🚲
CRB-45 Hospitalet de l'Infant - illot del Torn 🚲
CRB-46 platja del Torn - Castell St. Jordi 👟
CRB-47 Port de l'Estany - Castell St. Jordi 👟
CRB-48 Camping l'Ametlla - Port de l'Estany 👟
CRB-49 Camping l'Ametlla - l'Ampolla 👟
CRB-50 la Cava - l'Ampolla 🚲
CRB-51 la Cava - La Ràpita 🚲
CRB-52 La Ràpita - riu Sènia 🚲
***
CRB-16-Sa Riera - Sa Tuna pel camí de ronda
Iniciem l'itinerari des de la platja de Sa Riera pel camí de ronda poc marcat que cal anar seguint de manera més o menys fàcil fins al Carrer de sa Nau Perduda d'Aiguafreda. Deixem aquest carrer i pugem per l'escala al carrer de Ses Negres que ens permet passar pel peu del Puig Rodó d'Aiguafreda i anirem cap al carrer del Cap sa Sal fins a l'entrada on baixarem per una altra escala fins a la Punta de s'Ullastre, on recuperem el camí de Ronda.
A partir d'aquí passem per la platja d'Aiguafreda i la platja de Sa Tuna on arriba el final de l'itinerari.
Waypoints
You can add a comment or review this trail
Comments