Activity

Писаний камінь

Download

Trail photos

Photo ofПисаний камінь Photo ofПисаний камінь Photo ofПисаний камінь

Author

Trail stats

Distance
3.61 mi
Elevation gain
2,395 ft
Technical difficulty
Moderate
Elevation loss
230 ft
Max elevation
3,946 ft
TrailRank 
41
Min elevation
1,782 ft
Trail type
One Way
Time
2 hours 18 minutes
Coordinates
686
Uploaded
October 21, 2013
Recorded
October 2013
Be the first to clap
Share

near Verkhniy Yasenov, Ivano-Frankivs’ka Oblast’ (Ukraine)

Viewed 1182 times, downloaded 26 times

Trail photos

Photo ofПисаний камінь Photo ofПисаний камінь Photo ofПисаний камінь

Itinerary description

Верхній Ясенів - Писаний камінь


Пи́саний Ка́мінь — геологічна пам'ятки природи місцевого значення, група мальовничих скель.
Скелі розташовані у Верховинському районі Івано-Франківської області, за кілька кілометрів на південний схід від села Буковець і Буковецького перевалу.
Писаний Камінь — величезні брили пісковика, які починаються з північного заходу, з каменів заввишки 2—3 м, і тягнуться ланцюгом (бл. 80 м) на південний схід, переходячи у масивні моноліти заввишки до 20 м. Верх каменів утворює горизонтальну площину.
Свою назву Камінь одержав від карбів (петрогліфів), найдавніший з яких походить з часів Київської Русі. За деякими припущеннями, в минулому на скелях було язичницьке капище. Залишками капища вважають дев'ять круглих виїмок-чаш, які вирубані в камені. На внутрішніх стінках окремих заглибин збереглися виразні сліди видовбування якимось гострим предметом. Дно деяких із них має ознаки випаленого каменю. Поміж «чашами» і довкола них є понад 30 символічних малюнки-петрогліфів.
Писаний Камінь — цікава історична і геологічна пам'ятка. Зі скель відкривається велична панорама гірських хребтів і вершин. Тут часто бували Іван Франко, Леся Українка, Михайло Коцюбинський та інші діячі української культури.


Легенда про Писаний Камінь
«Дуже давно навколишні гори заселяли племена карпів, які дали назву Карпатам. Це були люди-гіганти, як міфічні титани, наділені надзвичайною силою. Так-от, вони прикотили сюди ці камені, щоб увіковічнити пам'ять про перебування тут, закопали свої скарби і накрили їх каменями. Відтоді і ходять сюди люди, щоб поклонитися могутньому духові своїх предків

Comments

    You can or this trail