Activity

Jadagonių 17 km EKO trasa

Download

Trail photos

Photo ofJadagonių 17 km EKO trasa Photo ofJadagonių 17 km EKO trasa Photo ofJadagonių 17 km EKO trasa

Author

Trail stats

Distance
10.33 mi
Elevation gain
738 ft
Technical difficulty
Moderate
Elevation loss
738 ft
Max elevation
350 ft
TrailRank 
56
Min elevation
128 ft
Trail type
Loop
Moving time
3 hours 18 minutes
Time
3 hours 39 minutes
Coordinates
2800
Uploaded
March 11, 2021
Recorded
March 2021
Share

near Jadagoniai, Kauno apskritis (Lietuva)

Viewed 1678 times, downloaded 43 times

Trail photos

Photo ofJadagonių 17 km EKO trasa Photo ofJadagonių 17 km EKO trasa Photo ofJadagonių 17 km EKO trasa

Itinerary description

Jadagonių 17 km EKO trasa - pažintinis radialinis pėsčiųjų takas, mėgstandtiems ilgesnius, aktyvesnius, intensyvius pasivaikščiojimus, nes kai kuriuose trasų atkarpose teks įveikti stačius šlaitus ir griovas, natūraliais susiformavusius „tiltus“, pelkėtas vietas. Ši trasa veda miško keliukais, išmintais takais, pagrindinis orientyras šiame take – Jadagoniai.

Jei nesinaudojate žemėlapiais ar app'sais, trasoje rekomenduojame sekti ženklinimą ant medžių ir kitas esančias nuorodas.

STARTAS:
A Jadagonių piliakalnis
B Pušyno poilsiavietė (Jadagoniai)
C Pagonijos uola
Iš 17 km EKO trasos dubliuojasi 5 km (mėlyna sužymėta) ir 10 km (geltona spalva sužymėta), tad ~7 km prašoem praeiti naudojantis & sekant mob. technologijas.

Rekomenduotina startuoti (parkingas C) prie Pagonijos uolos ir link →Liekė→natūralus "tiltas" per Liekės upelį→"senasis" šaltinis→Jadagonių šaltinis→Upio tvenkinys→J.Šileikos sodybvietė→senasis Jadagonių kelias→Jadagonių piliakalnis→skulptūros "Kalavijo rankena"→Jadagonių koplyčia→Koplystulpių kalnelis→Knygnešio pušis→Senkapiai→dailininkės H.Bartkutės Dirbtuvės→įsijungti mob. technologijas →Judrė→ir vėl į EKO trasą sugrįšite prie →Saulės pušis→Jadagonių BAUBA→Pagonijos uola.

Waypoints

PictographCar park Altitude 305 ft
Photo ofC parkingas

C parkingas

C parkingas prie Pagonijos uola. Rekomenduotina starto vieta Jadagonių 17 km EKO trasoje

PictographSports facility Altitude 271 ft
Photo ofPagonijos uola Photo ofPagonijos uola Photo ofPagonijos uola

Pagonijos uola

#Pagonija #Pagonijosuola - vienintelė Lietuvoje ir Pabaltijyje originali 13 metrų tikros uolos imitacija: įvairios lipimo sudėtingumo kategorijos (nuo F4a iki F8A), neigiami kampai bei įvairūs reljefai – plyšiai, išoriniai kampai, “pilvai”, “karnyzai”, 12 skirtinų lipimo takų. Išankstinė registracija. www.eXpedicija.lt

PictographReligious site Altitude 221 ft
Photo ofKop­lytėlė pri­tvir­tin­ta prie pu­šies

Kop­lytėlė pri­tvir­tin­ta prie pu­šies

PictographRiver Altitude 133 ft
Photo ofLiekė

Liekė

PictographBridge Altitude 135 ft
Photo of'Tiltelis' per Liekę

'Tiltelis' per Liekę

Persikėlimas per Liekės upelį

PictographBridge Altitude 133 ft
Photo of'Natūralus' tiltas per Liekę Photo of'Natūralus' tiltas per Liekę

'Natūralus' tiltas per Liekę

"Natūralus" tiltas per Liekę

PictographPicnic Altitude 138 ft
Photo ofpicnic place prie prie Liekės

picnic place prie prie Liekės

PictographFountain Altitude 221 ft
Photo ofsenasis Jadagonių šaltinis Photo ofsenasis Jadagonių šaltinis

senasis Jadagonių šaltinis

veikiantis" Jadagonių "senasis" šaltinis

PictographFountain Altitude 233 ft
Photo ofJadagonių šaltinis Photo ofJadagonių šaltinis

Jadagonių šaltinis

iniciatyvių & organizuotų jadagoniečių sutvarkytas ir pritaikytas visuomenės reikmėms naujasis Jadagonių šaltinis.

PictographBridge Altitude 201 ft
Photo of'Bebrynė'

'Bebrynė'

bebrų pastatytas užtvanka per Upio upelę

PictographRuins Altitude 252 ft
Photo ofJ.Šileikos sodybvietė Photo ofJ.Šileikos sodybvietė

J.Šileikos sodybvietė

Gimė J. Šileika 1883 m. liepos 2 dieną Šakių apskrityje, Jadagonių kaime, valstiečių šwimoje. Tėvai turėjo apie 50 margų nelengvos kalnuotos žemės. Šeimoje augo trys vaikai. Jonas buvo vidurinysis. Baigęs pradžios mokyklą, šešiolikos metų jaunuolis išvysta į Ameriką. Pradžioje dirba paprastu darbininku, vėliau, giminaičio materialiai remiamas, įstoja į vidurinę mokyklą – koledžą. Čia jis dar labiau pamėgsta piešimą. Baigęs koledžą, įstoja į Valparaiso universiteto meno fakultetą, kur per vienerius metus baigia dviejų metų kursą. 1907-1910 metais J. Šileika studijuoja Čikagos dailės institute tapybą. Su pasižymėjimu baigęs institutą ir gavęs dviem metams stipendiją, jaunasis dailininkas išvyksta į Europą gilinti studijų. Jis lanko ir studijuoja Luvro, Liuksemburgo ir kitų dailės muziejų šedevrus. Po to išvyksta į Miuncheną toliau studijuoti tapybos. Be dailės akademijos , J. Šileika lankė Miuncheno dailiųjų amatų mokyklą, kurioje susipažino su taikomuoju menu. Dar studijuodamas Čikagos dailės institute, J. Šileika 1909m. dalyvauja III –oje lietuvių dailės parodoje Vilniuje, esponuodamas tris etiudus. Tai pirmas pasirodymas tėvynėje. Pirmojo pasaulinio karo metais J. Šileika atsidūrė Maskvoje. 1915 m. per Archangelską ir Kanadą J. Šileika iškeliavo į Ameriką. Gyvendamas Čikagoje, jis priklausė net dviem dailininkų draugijoms, dalyvavo įvairiose dailės parodose, apipavidalino lietuvių skyrius Niujorko, Detroito, Čikagos mugėse pats žymiausias to laikotarpio dailininko kūrinys – rašytojos Žemaitės portretas(1920m.) Rašytoja tuo metu viešejo Amerikoje. Žemaitės portretas, eksponuotas 1920 m. Čikagos dailės parodoje, buvo pažymėtas premija. 1921 m. J. Šileika grįžta į Lietuvą jau pagarsėjęs dailininkas. ,,Kai pro traukinio langą išvydau gimtąjį Nemuną, iš džiaugsmo apsiverkiau, - pasakodavo jis. –Gražu Amerikoj, gražu Europoj, bet nuobodu, ir darbas iš rankų puola. Ir tik viena Lietuva, kuri yra man gražiausia, tesukelia ūpo ir dvasios dirbti”. Likusią gyvenimo dalį dailininkas praleido Lietuvoje, gyvendamas Kaune, Ąžuolų kalne, o vasarodamas dažnai apsilankydavo gimtajame Jadagonių kaime. Nuo 1921 – 1952 metų, iki pensijos, jis dirbo pedagoginį darbą, iš pradžių Kauno Meno mokykloje, vėliau Kauno Taikomosios ir dekoratyvinės dailės institute. Ilgus metus dirbdamas pedagoginį darbą , J. Šileika išauklėjo visą būrį jaunų dailininkų. Tarybinė vyriausybė įvertino dailininko ir pedagogo nuopelnus. 1944 metais, vos išvadavus Kauną ir atkūrus nutrauktą darbą Kauno Taikomosios ir dekoratyvinės dailės institute, j. Šileikai buvo suteiktas profesoriaus vardas. 1947 metais už nuopelnus ugdant lietuvių dailę, už ilgametį kūrybinį ir pedagoginį darbą J. Šileikai suteikiamas Lietuvos TSR nusipelnusio meno veikėjo vardas, o 1958 metais 75 – rių metų proga jam suteikiamas Lietuvos TSR liaudies dailininko garbės vardas. Mirė Jonas Šileika 1960 metais, palaidotas Petrašiūnų kapinėsė Kaune.

PictographLake Altitude 211 ft
Photo ofUpio tvenkinys. Maudynės

Upio tvenkinys. Maudynės

~1985-1986 m. pastatytas užtvanka. Patvenktas Upis - puiki švari vieta maudynėms, yra tarzankė.

PictographTunnel Altitude 237 ft
Photo ofsenasis Jadagonių kelias Photo ofsenasis Jadagonių kelias

senasis Jadagonių kelias

originalus išlikęs senasis Jadagonių kelias, dar vadinamas Raguvos keliu. "vidury" kelio yra prasilenkimas vežimams :)

PictographCar park Altitude 130 ft
Photo ofA parkingas

A parkingas

parkingas prie Jadagonių piliakalnio

PictographPicnic Altitude 210 ft
Photo ofPicnis place. Jadagonių piliakalnis

Picnis place. Jadagonių piliakalnis

„Antrojoje“ aikštelėje įrengta pikniko vieta: suoliukai, suolas su "vaizdu". Prašome nepalikti šiukšlių!

Photo ofInformation point. Informacinis stendas

Information point. Informacinis stendas

PictographSummit Altitude 225 ft
Photo ofJadagonių piliakalnis

Jadagonių piliakalnis

Piliakalnis dar vadinamas Raguvos kalnu, yra aukštame kairiajame Nemuno krante, įrengtas ilgame ir siaurame šio kranto kyšulyje. Piliakalnis savo metu turėjęs net 3 aikšteles, kurios viena nuo kitos buvo atskirtos pylimu arba grioviu ir pylimu. Iš viso piliakalnio viršūnės (kartu su aikštelėmis, pylimais bei grioviais) bendras ilgis ~120 metrų. Piliakalnis datuojamas I-II tūkst. pradžioje. „Antrojoje“ aikštelėje įrengta pikniko vieta, o viršūnėje plevėsuoja Jadagonių vėliava.

Photo ofInformacija

Informacija

PictographMonument Altitude 268 ft
Photo ofskulptūra 'milžino Jadagoniaus kalavijo rankena' Photo ofskulptūra 'milžino Jadagoniaus kalavijo rankena' Photo ofskulptūra 'milžino Jadagoniaus kalavijo rankena'

skulptūra 'milžino Jadagoniaus kalavijo rankena'

Skulptūra (2013 m.) primena milžino išminčiaus Jadagoniaus kalavijo gintarinę rankeną. Legenda pasakoja: „užlipo milžinas Jadagonius ant kalno, su didžiule meile apžvelgė gimtojo Nemuno slėnį ir prisiekė: jei po tūkstančio metų mano Tėvynę apguls priešai ar išdavimai, grįšiu vėl jos ginti ir išlaisvinsiu. Ir smeigė savo kalaviją milžinas į kalno viršūnę, kur jis dabar ir stovi, o pats atgulė gretimam kalne, kurį amžius žmonės Jadagonio piliakalniu vadina“. Skulptorius Danielius Sodeika 3,5 m aukščio darbą išliejo iš gelžbetonio, jį dekoravo gintaro spalvos opalinio stiklo mozaika. Skulptūrai panaudota apie 8 m2 mozaikos. Skulptorius – scenografas Danielius Sodeika yra sukūręs bronzinį suolelį Vytautui Kernagiui Vilniuje, jo darbų galima rasti UNESCO muziejuje, didžiųjų Lietuvos miestų viešose erdvėse, taip pat sukūręs netoli trisdešimties scenografijų spektakliams. Dailininko Danieliaus Sodeikos kūryba plati ir įvairi. Parodose dalyvauja nuo 1988 m., kuria skulptūros, scenografijos ir instaliacijos srityse. Rengia personalines ir grupines parodas, atlieka interjero ir eksterjero darbus, dalyvauja pleneruose, simpoziumuose Lietuvoje ir užsienio šalyse.

Photo ofInformation point. B parkingas

Information point. B parkingas

PictographMountain hut Altitude 279 ft
Photo ofkaimo turizmo sodyba Pušyno poilsiavietė Photo ofkaimo turizmo sodyba Pušyno poilsiavietė Photo ofkaimo turizmo sodyba Pušyno poilsiavietė

kaimo turizmo sodyba Pušyno poilsiavietė

Pušyno poilsiavietė – šiuolaikiška kaimo turizmo sodyba su modernia konferencijų sale, maitinimo paslauga, sporto aikštėmis ir nakvyne įvairaus dydžio grupėms. www.Pusynopoilsiaviete.lt

PictographReligious site Altitude 272 ft
Photo ofJadagonių koplyčia Photo ofJadagonių koplyčia

Jadagonių koplyčia

Jadagonių šv. Marijos ėmimo Dangun koplyčia. Rugpjūčio mėn. 15 d. vyksta tradicinė šventė - Žolinės Jadagoniuose su šv. Mišiomis ir kultūrine programa, Koplyčia yra 7,5 x 7,5 m aštuonkampis tradicinės Lietuvos statybos iš rąstų statinys, suręstas ant keturkampio pagrindo. Pirmoji Jadagonių koplyčia pastatyta apie 1864 metus, kuri buvo kaip Zapyškio parapijos filija. 1914 m. per Pirmąjį pasaulinį karą koplyčia sudegė, o sudegus koplyčiai žmonės pradėjo laidotis Lekėčių kapinėse ir senosios Jadagonių kapinės ilgainiui sunyko. 1994 m. Zapyškio meno studijos vadovo Virgilijaus Matulos bei kaimo žmonių iniciatyva, Jadagonių koplyčia buvo atstatyta. 2000 m. Vilkaviškio vyskupijos vyskupas Juozas Žemaitis suteikė ir leido švęsti Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų atlaidus rugpjūčio 15 d. Pirmą kartą paminėta 1636 m., kaip Jadagonių (į vakarus nuo Zapyškio) koplyčia.

PictographTree Altitude 271 ft
Photo ofKnygnešio pušis

Knygnešio pušis

Knygnešystė – unikalus reiškinis mūsų tautos gyvenime. Pasaulis nežino knygnešio profesijos, o mūsų tautoje knygnešystė egzistavo ištisus keturis dešimtmečius (1864–1904) Pasakojama, kad šioje vietoje buvo tarpinis punktas ("slėptuvė"), prieš knygas „plukdant“ per Nemuną.

PictographRuins Altitude 272 ft
Photo ofsenkapiai

senkapiai

1914 m. per Pirmąjį pasaulinį karą koplyčia sudegė, o sudegus koplyčiai žmonės pradėjo laidoti Lekėčių kapinėse ir senosios Jadagonių kapinės ilgainiui sunyko.

PictographMonument Altitude 274 ft
Photo ofKoplystulpių parkas Photo ofKoplystulpių parkas Photo ofKoplystulpių parkas

Koplystulpių parkas

Jadagonių koplyčios teritorijoje kuriamas Koplystulpių parkas: • „Jadagonių kaimo žymių žmonių atminimui“ • dailininkui Jonui Šileikai atminti (1889-1960) • architektui ir inžinieriui Antanui Obelieniui (1927-20002) • dailininkei doc. Vitalijai Bartkuvienei atminti (1939-1996)

PictographRiver Altitude 202 ft
Photo ofJudrė

Judrė

Ties Judraičių kaimu prasideda Judrė (Nemuno intakas). Kaime aptikta akmens amžiaus stovyklos likučių.

PictographTree Altitude 310 ft
Photo of'tikras' miškas

'tikras' miškas

Vincentavo miškas

PictographPicnic Altitude 310 ft
Photo of'originali' pikniko vieta - medžiotojų bokštelyje

'originali' pikniko vieta - medžiotojų bokštelyje

PictographTree Altitude 343 ft
Photo ofSaulės pušis Photo ofSaulės pušis Photo ofSaulės pušis

Saulės pušis

Saulės pušis – pasak legendų, pati saulė sodina tokias pušis. Žiūrint į lają iš apačios šalia kamieno, šakų išsidėstymas primena saulės vainiką. Prie kamieno prikaltas kryžius beveik įaugęs į kamieną,- medis jį priėmęs. Į tokius medžius

PictographSports facility Altitude 342 ft
Photo ofSūpynės

Sūpynės

Nežinomo asmens iniciatyva įrengtos sūpynės. Ačiū!

PictographMonument Altitude 345 ft
Photo ofJadagonių BAUBA Photo ofJadagonių BAUBA Photo ofJadagonių BAUBA

Jadagonių BAUBA

nestandartinę Baubos idėją įgyvendino jadagonietis skulptorius Danielius Sodeika. „Žmogus, einantis mišku, nerimsta nuo kiekvieno traškesio. Šios Būtybės Baubos atsiradimo idėją galima sieti su pamestais žmonių išgąsčiais, baimėmis ir šiurpuliais: aaaa, oooi,..... Bauba nuo žodžio Baubas.“

Photo ofC parkingas (prie Pagonijos uolos)

C parkingas (prie Pagonijos uolos)

Parkingas C - patogi vieta parkuoti automobilį ir pradėti keliauti Jadagonių EKO trasomis.

Comments  (3)

  • Photo of AušraLat
    AušraLat Mar 16, 2021

    Naviguoti galima tik susimokėjus?

  • Photo of expedicija.lt
    expedicija.lt Mar 16, 2021

    jei ir reiktų susimokėti - tai iš Aušros $ € £ neimtume. :)
    Atsiunčiau email'u.

  • Photo of AušraLat
    AušraLat Mar 16, 2021

    Dideliausias dėkui :)

You can or this trail