Activity

2016-05-22 - Заросляк - Говерла - Брескул - Пожижевська

Download

Trail photos

Photo of2016-05-22 - Заросляк - Говерла - Брескул - Пожижевська Photo of2016-05-22 - Заросляк - Говерла - Брескул - Пожижевська Photo of2016-05-22 - Заросляк - Говерла - Брескул - Пожижевська

Author

Trail stats

Distance
7.23 mi
Elevation gain
3,009 ft
Technical difficulty
Moderate
Elevation loss
3,009 ft
Max elevation
6,740 ft
TrailRank 
44
Min elevation
4,129 ft
Trail type
Loop
Time
5 hours 41 minutes
Coordinates
1810
Uploaded
May 22, 2016
Recorded
May 2016
Be the first to clap
Share

near Koz’meshchek, Zakarpattia (Ukraine)

Viewed 3214 times, downloaded 75 times

Trail photos

Photo of2016-05-22 - Заросляк - Говерла - Брескул - Пожижевська Photo of2016-05-22 - Заросляк - Говерла - Брескул - Пожижевська Photo of2016-05-22 - Заросляк - Говерла - Брескул - Пожижевська

Itinerary description

wikipedia.org

Гове́рла (рум. Hovârla, угор. Hoverla, давня назва угор. Hóvár) — найвища вершина Українських Карпат і найвища точка України, висота 2061 м. Назва походить із румунської howirla, що означає «важкопрохідне підняття»[1], або з угорської Hóvár, що означає «снігова вершина»[джерело не вказане 373 дні]. Розміщена в гірському масиві Чорногора, на межі Надвірнянського району Івано-Франківської області та Рахівського району Закарпатської області за 17 кілометрів від кордону з Румунією.

Зміст [сховати]
1 Говерла як символ
2 Природа
3 Говерла як туристичний об'єкт
3.1 З історії походів на Говерлу
4 Галерея
5 Див. також
6 Примітки
7 Посилання
8 Джерела
Говерла як символ[ред. • ред. код]

Пам'ятний знак на вершині Говерли

Підняття українського національного Прапора на Говерлі 16 липня 1993 р.
Говерла є найвищою точкою України. 16 липня, в день прийняття Декларації про державний суверенітет України, громадські організації традиційно підіймають на вершині Говерли Державний Прапор України, зокрема, в рамках акцій «Прапор — на вершину!». З нагоди п'ятої річниці незалежності України на вершині встановлено плиту, в яку вмонтовані капсули з землею з усіх областей України. Тут також знаходиться великий металевий хрест, скульптурний монумент з українським тризубом (що зазнав вандалізму в 2007 році) і бетонний стовп.

Природа[ред. • ред. код]
Має конусоподібну форму. На схилах — форми плейстоценового зледеніння, каменепади. Бувають снігові лавини. Складається з пісковиків і конгломератів. Укрита альпійськими луками, чагарниковими пустищами, подекуди — кам'яні оси́пища. Зі східного боку від вершини — один із витоків річки Прут, Прутський водоспад, загальна висота якого становить близько 80 метрів. Гора розміщена у межах природоохоронних територій: Карпатського біосферного заповідника і Карпатського національного природного парку.

Схили гори покриті буковими і смерековими лісами. На висоті 1500 м починається субальпійський пояс пасовищ, відомий як полонини.

Говерла як туристичний об'єкт[ред. • ред. код]

Краєвид з гори Говерла
на Карпатський національний природний парк
Популярний об'єкт літнього та зимового туризму. Перший туристичний маршрут зі сходження на вершину був відкритий у 1880 році. Існує чотири основних маршрути сходження на Говерлу, їх довжина становить від 10 до 16 кілометрів, а висота підйому - від 1150 до 1350 метрів. Можна вирушати з боку турбази «Заросляк» (через так звану Говерляну), з боку урочища Козьмещик та по гребеню Чорногірського хребта, як із боку гори Петрос, так і з боку гір Пожижевська та Брецкул. Узимку альпіністським сходженням на Говерлу присвоєна категорія 1Б.

Через популярність має високий рівень засміченості привершинної ділянки, а також знищений рослинний покрив на вершині[Джерело?]. Говерла «потерпає від масових сходжень, після яких у горах залишаються безліч сміття і гектари витоптаних високогірних лугів»[2]. За розрахунками фахівців[Хто?], екологічне навантаження на Говерлу не має перевищувати 200 осіб на добу[2].


Марковані маршрути на Говерлу
З історії походів на Говерлу[ред. • ред. код]

Панорама Говерли
У 1958 році група із 12 туристів була засипана лавиною у «лі́йці» при спробі траверсувати купол Говерли з північно-західного гребеня на сідловину між Говерлою та Петросом. У цій групі загинув відомий київський альпініст.

У 1960 році стався нещасний випадок пов'язаний із загибеллю 20 туристів, які здійснювали траверс Говерла—Петрос. Їх теж забрала лавина в ту ж «лі́йку». За зиму в ній накопичується стільки снігу, що в обох випадках знайти загиблих вдалося тільки влітку.

Comments

    You can or this trail