Activity

Suvalkiečių citrinos

Download

Trail photos

Photo ofSuvalkiečių citrinos Photo ofSuvalkiečių citrinos Photo ofSuvalkiečių citrinos

Author

Trail stats

Distance
178.03 mi
Elevation gain
2,940 ft
Technical difficulty
Easy
Elevation loss
2,940 ft
Max elevation
406 ft
TrailRank 
39
Min elevation
42 ft
Trail type
Loop
Coordinates
5352
Uploaded
September 30, 2021
Recorded
September 2021
Share

near Ramučiai, Kauno apskritis (Lietuva)

Viewed 495 times, downloaded 20 times

Trail photos

Photo ofSuvalkiečių citrinos Photo ofSuvalkiečių citrinos Photo ofSuvalkiečių citrinos

Itinerary description

Maršrutas braižytas. Lankytinos vietos
1. Ukininko traktoriu ekspozicija;
2. Meištinės miško bunkeris .Kazlų Rūdos miškų masyve stovi restauruotas partizanų bunkeris, prie kurio stovi gėlėmis papuoštas kuklus metalinis kryžius, žymintis, kad čia nelygioje kovoje 1945 metų rugpjūčio mėnesio 26 dieną žuvo partizanų radistas Jurgis Čeičys–Aras. Nenorėdamas gyvas pasiduoti čekistams, jis, kaip Pilėnų didvyriai, pasirinko savanorišką mirtį. Lentelės užrašas byloja, kad čia žuvo ir Zigmas Balsys. Tai dabartinio Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio štabo viršininko, buvusio Lietuvos partizano Vytauto Balsio tėvas. Zigmas Balsys po birželio mėnesio 13 dienos kautynių su stribais, sudeginus trobesius, taip pat pasirinko sunkų partizano kelią, kurį po dviejų mėnesių nutraukė okupanto kulka.
3.Partizanų Algimanto Matuso-Našlaitėlio ir Aleksandro Povilaičio-Riešuto bunkeris.
4.Rūdšilio partizanų bunkeris. Keli kilometrai už Lekėčių, pasukus link Sirvydų kaimo, kelias veda į Skausmo kalnelį - Lietuvos patriotų žuvimo vietą prie Linmarko. Šioje vietoje 1951 m. gegužės 21 d., papuolę į pasalą ir verždamiesi iš apsupties, žuvo partizanai Julijonas Būtėnas–Stėvė ir Petras Jurkšaitis–Beržas. Kartu slėptuvėje buvęs Jonas Kukauskas-Gardenis pasidavė gyvas, vėliau tapo išdaviku, čekistų pagalbininku Balandžiu.
Petras Jurkšaitis-Beržas (1922-1951) Rūdšilio girioje praleido 6 metus. Jis ėjo įvairias pareigas Žalgirio partizanų rinktinėje, nuo 1947 m. tapo būrio ir Šturmo tėvūnijos vadu, rezistencijos užsienyje įgaliotinio Juozo Lukšos-Daumanto (Skirmanto) patikėtiniu. Jo artimieji buvo ištremti į Sibirą, o Petro lemtimi tapo rezistencinė kova. Vykdydamas Lietuvos laisvės armijos vadovybės įsakymą, P.Jurkšaitis-Beržas, su kitais partizanais, įrengė slėptuvę iš Vakarų atskrendančiam desantui, tarp kurio dalyvių buvo ir žinomas žurnalistas, rezistentas Julijonas Būtėnas-Stėvė (1915-1951). J.Būtėnas garsėjo kaip puikus politikos apžvalgininkas, bendradarbiavo katalikiškoje ir rezistencinėje spaudoje užsienyje.
Dabar šioje Rūdšilio girios vietoje yra atstatytas ir lankymui pritaikytas bunkeris, žuvusiųjų giminaičių iniciatyva pastatytas kuklus metalinis kryžius, paminklas su angelu, koplytėlė su Marijos Sopulingosios skulptūra (aut. P.Paleckis) ir kiti atminimo ženklai.
5.Liepa motinėlė. Liepa motinėlė – viena seniausių liepų Lietuvoje. Valstybės saugomas botaninis gamtos paveldo objektas. Tai vieno kamieno medis, kurio apimtis 8,4 m. – storiausia. Kai prieš 300 metų miške kūrėsi Braziūkų kaimas, medelis buvo dar visai mažas. Kaime augo ir daugiau liepų, jose perėdavusios pelėdos. Tačiau išlikusi tik viena – „Liepa motinėlė“. Vietos gyventojai į ją keldavę kryžius, prie kamieno tvirtindavę lenteles su reikšmingomis datomis. Prie jos rinkdavosi 1863 m. sukilėliai. Liepos kiaurymėje galėdavę pasislėpti net septyni žmonės. Įlindus į drevę ir joje pakilus į viršų, galima buvo pro skylę iš aukštai apžvelgti vietovę. Vėliau kiaurymė buvo užbetonuota.
6.Gairiakalnis. Aikštelė įrengta Raudonplynio kraštovaizdžio draustinyje, aukščiausioje Kazlų Rūdos savivaldybės teritorijos vietoje (96,1 m. virš Baltijos jūros lygio). Kito tokio kraštovaizdžio Kazlų Rūdos girioje nėra. Reljefas išraižytas žemyninių kopų. Yra išlikęs geodezinis ženklas-reperis, statytas 1924 metais ir žymintis Lietuvos didžiosios tranguliacijos koordinačių susikirtimo vietą.
7.Aleksandro Grybino - Fausto bunkeris. Atkurti A. Grybino-Fausto gyvenimo ir kovos kelią kur kas sunkiau, nei pasakoti apie kitus žymius partizanų vadus. Dienoraščių ir atsiminimų jis nerašė. KGB archyvuose jo bylos taip pat nėra – priešui narsiojo zanavyko nepavyko sučiupti gyvo. Negalima pasakyti net tikslios šio partizano gimimo datos, nes jo metrikai taip pat neišliko. Viskas, iš ko galime susidaryti įspūdį apie trejus jo kovos metus bei didvyrišką žūtį, – tai Lietuvos partizanų Tauro apygardos įsakymai, kitų kovotojų užrašai ir įvairiu laiku spaudoje cituoti negausūs artimųjų prisiminimai
8.Kubilkiemis. Senų transporto priemonių kolekcija kaupta ketvirtį amžiaus, kurioje tikrai atrasite ir Jūsų prisiminimuose išlikusius automobilius ar motociklus, galbūt net ir senovinių rakandų.. Tai unikalus ir turtingas eksponatų gausa muziejus, kuris įsikūręs senos kepyklos pastate. Jame be motociklų ir automobilių demonstruojami šimtai įvairių senienų: įrankių, rakandų, prietaisų. Visos transporto priemonės yra senesnės, nei 30-ies metų ir beveik visos pagamintos Sovietų Sąjungoje. Muziejuje išrikiuoti įvairių metų automobiliai VAZ, Moskvič, GAZ, ZAZ, neįgaliojo automobilis SZD Invalido ir dar daugiau. Visi šie muziejaus eksponatai meną savo įstoriją ir atsiradimą šioje vietoje apie kurią Jums papasakos pats muziejaus savininkas.
9. 1 pasaulinio karo kariu kapines

Waypoints

PictographWaypoint Altitude 217 ft
Photo of1 pasaulinio karo kapines

1 pasaulinio karo kapines

PictographWaypoint Altitude 220 ft

Aleksandro Grybino - Fausto bunkeris

Atkurti A. Grybino-Fausto gyvenimo ir kovos kelią kur kas sunkiau, nei pasakoti apie kitus žymius partizanų vadus. Dienoraščių ir atsiminimų jis nerašė. KGB archyvuose jo bylos taip pat nėra – priešui narsiojo zanavyko nepavyko sučiupti gyvo. Negalima pasakyti net tikslios šio partizano gimimo datos, nes jo metrikai taip pat neišliko. Viskas, iš ko galime susidaryti įspūdį apie trejus jo kovos metus bei didvyrišką žūtį, – tai Lietuvos partizanų Tauro apygardos įsakymai, kitų kovotojų užrašai ir įvairiu laiku spaudoje cituoti negausūs artimųjų prisiminimai

Benzinas ir jokio parukymo!

N54° 46.158' E23° 29.198'

PictographWaypoint Altitude 240 ft

Finisas

PictographWaypoint Altitude 322 ft
Photo ofGairiakalnis

Gairiakalnis

Aikštelė įrengta Raudonplynio kraštovaizdžio draustinyje, aukščiausioje Kazlų Rūdos savivaldybės teritorijos vietoje (96,1 m. virš Baltijos jūros lygio). Kito tokio kraštovaizdžio Kazlų Rūdos girioje nėra. Reljefas išraižytas žemyninių kopų. Yra išlikęs geodezinis ženklas-reperis, statytas 1924 metais ir žymintis Lietuvos didžiosios tranguliacijos koordinačių susikirtimo vietą.

PictographWaypoint Altitude 225 ft
Photo ofKubilkiemis Photo ofKubilkiemis Photo ofKubilkiemis

Kubilkiemis

Senų transporto priemonių kolekcija kaupta ketvirtį amžiaus, kurioje tikrai atrasite ir Jūsų prisiminimuose išlikusius automobilius ar motociklus, galbūt net ir senovinių rakandų.. Tai unikalus ir turtingas eksponatų gausa muziejus, kuris įsikūręs senos kepyklos pastate. Jame be motociklų ir automobilių demonstruojami šimtai įvairių senienų: įrankių, rakandų, prietaisų. Visos transporto priemonės yra senesnės, nei 30-ies metų ir beveik visos pagamintos Sovietų Sąjungoje. Muziejuje išrikiuoti įvairių metų automobiliai VAZ, Moskvič, GAZ, ZAZ, neįgaliojo automobilis SZD Invalido ir dar daugiau. Visi šie muziejaus eksponatai meną savo įstoriją ir atsiradimą šioje vietoje apie kurią Jums papasakos pats muziejaus savininkas.

PictographWaypoint Altitude 232 ft
Photo ofLiepa motinėlė Photo ofLiepa motinėlė Photo ofLiepa motinėlė

Liepa motinėlė

Liepa motinėlė – viena seniausių liepų Lietuvoje. Valstybės saugomas botaninis gamtos paveldo objektas. Tai vieno kamieno medis, kurio apimtis 8,4 m. – storiausia. Kai prieš 300 metų miške kūrėsi Braziūkų kaimas, medelis buvo dar visai mažas. Kaime augo ir daugiau liepų, jose perėdavusios pelėdos. Tačiau išlikusi tik viena – „Liepa motinėlė“. Vietos gyventojai į ją keldavę kryžius, prie kamieno tvirtindavę lenteles su reikšmingomis datomis. Prie jos rinkdavosi 1863 m. sukilėliai. Liepos kiaurymėje galėdavę pasislėpti net septyni žmonės. Įlindus į drevę ir joje pakilus į viršų, galima buvo pro skylę iš aukštai apžvelgti vietovę. Vėliau kiaurymė buvo užbetonuota.

PictographWaypoint Altitude 267 ft
Photo ofMeištinės miško bunkeris. Photo ofMeištinės miško bunkeris.

Meištinės miško bunkeris.

Kazlų Rūdos miškų masyve stovi restauruotas partizanų bunkeris, prie kurio stovi gėlėmis papuoštas kuklus metalinis kryžius, žymintis, kad čia nelygioje kovoje 1945 metų rugpjūčio mėnesio 26 dieną žuvo partizanų radistas Jurgis Čeičys–Aras. Nenorėdamas gyvas pasiduoti čekistams, jis, kaip Pilėnų didvyriai, pasirinko savanorišką mirtį. Lentelės užrašas byloja, kad čia žuvo ir Zigmas Balsys. Tai dabartinio Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio štabo viršininko, buvusio Lietuvos partizano Vytauto Balsio tėvas. Zigmas Balsys po birželio mėnesio 13 dienos kautynių su stribais, sudeginus trobesius, taip pat pasirinko sunkų partizano kelią, kurį po dviejų mėnesių nutraukė okupanto kulka. Bunkeris atstatytas.

PictographWaypoint Altitude 330 ft

Nakvynė

N54° 30.028' E23° 15.089'

PictographWaypoint Altitude 261 ft

Partizanų Algimanto Matuso-Našlaitėlio ir Aleksandro Povilaičio-Riešuto bunkeris.

N54° 55.055' E23° 34.593'

PictographWaypoint Altitude 160 ft

Parukymas

PictographWaypoint Altitude 201 ft

Parukymas3

PictographWaypoint Altitude 226 ft

Parūkymas

PictographWaypoint Altitude 237 ft

Parūkymas Nr. 1

PictographWaypoint Altitude 254 ft

Rūdšilio partizanų bunkeris

Keli kilometrai už Lekėčių, pasukus link Sirvydų kaimo, kelias veda į Skausmo kalnelį - Lietuvos patriotų žuvimo vietą prie Linmarko. Šioje vietoje 1951 m. gegužės 21 d., papuolę į pasalą ir verždamiesi iš apsupties, žuvo partizanai Julijonas Būtėnas–Stėvė ir Petras Jurkšaitis–Beržas. Kartu slėptuvėje buvęs Jonas Kukauskas-Gardenis pasidavė gyvas, vėliau tapo išdaviku, čekistų pagalbininku Balandžiu. Petras Jurkšaitis-Beržas (1922-1951) Rūdšilio girioje praleido 6 metus. Jis ėjo įvairias pareigas Žalgirio partizanų rinktinėje, nuo 1947 m. tapo būrio ir Šturmo tėvūnijos vadu, rezistencijos užsienyje įgaliotinio Juozo Lukšos-Daumanto (Skirmanto) patikėtiniu. Jo artimieji buvo ištremti į Sibirą, o Petro lemtimi tapo rezistencinė kova. Vykdydamas Lietuvos laisvės armijos vadovybės įsakymą, P.Jurkšaitis-Beržas, su kitais partizanais, įrengė slėptuvę iš Vakarų atskrendančiam desantui, tarp kurio dalyvių buvo ir žinomas žurnalistas, rezistentas Julijonas Būtėnas-Stėvė (1915-1951). J.Būtėnas garsėjo kaip puikus politikos apžvalgininkas, bendradarbiavo katalikiškoje ir rezistencinėje spaudoje užsienyje. Dabar šioje Rūdšilio girios vietoje yra atstatytas ir lankymui pritaikytas bunkeris, žuvusiųjų giminaičių iniciatyva pastatytas kuklus metalinis kryžius, paminklas su angelu, koplytėlė su Marijos Sopulingosios skulptūra (aut. P.Paleckis) ir kiti atminimo ženklai.

PictographWaypoint Altitude 239 ft

Starto vieta Nr.1

PictographWaypoint Altitude 59 ft

Starto vieta Nr.2

PictographWaypoint Altitude 217 ft
Photo ofTraktoriu ekspozicija Photo ofTraktoriu ekspozicija Photo ofTraktoriu ekspozicija

Traktoriu ekspozicija

N54° 52.994' E23° 36.826'

Comments

    You can or this trail